A. J. Fernandez – New World Puro

Tadım Ortamı: Puro Kardeşliği – Yusuf Bahadır Turhan, Cihan Kıykaç – The Townhouse Suadiye

Hava Sıcaklığı: Üstü kapalı puro içilebilir ideal bir ortam. 21-23 derecelerde.

Rüzgar: Rüzgarsız

Fiziksel Ortam: Üzeri açılır kapalı bir mekan

Damak Tazeleyici: Önce Townie kokteyl, sonra Chardonnay beyaz şarap en son soda limon.

Tadım Notları:

Ebat: Toro

Puro Kökeni: Nikaragua

Hava Geçirgenliği: Normal. Punch ile deldim tek delik.


Bu puroları 1 Mayıs’ta Roma’ya tatile giderken Sabiha’dan aldım. Uzun zamandır karşılaştığım durumun aksine Sabiha’da bir puro bolluğu vardı. Azalmakta olan Dominican Bundles stoğumu tamamladım ve 25’li bu paketten aldım. Bir de bunun farklı sürümlerini içeren 5’li bir paket daha vardı ondan aldım.

Bu purodan daha önce bir adet içtim ama majör yoğun bir tad alamamıştım. Bu sefer Suadiye Townhouse’da kardeşlik ile beraber denedik. Şimdi herkes aynı puroyu içince tabi karşılaştırması da güzek oluyor.

Öncelikle şunu belirtmeliyim, kimse “way süper vb” moduna girmedi. Standart bir Davidoff yakılmış havası vardı. Açılışta Bahadır pek tad alamadım dedi, Cihan ise tütün direk sigara gibi dedi. Bence bir puro için ağır hakaret. Ben de eski halı kokusu aldım hafif. Tabi böyle bir koku tanımı varmı ama hafif rutubetli bir eski ve tozlu halıyı anımsattı.

Kül tutuşu normal, on üzerinden altı veririm. Yanışında bir sorun yoktu ama yanmayan kenarını biraz ateşlemek zorunda kaldım. Galiba Bahadır’da bir ya da iki kere tekrar ateşledi.

Bitişe doğru Cihan mentollü gazete tadı aldığını söyledi -böyle birşey varmı gerçekten?-. Benim için se bitişte acılığa hızlı bir geçiş oldu. Bu durum Townhouse’da daha önce de olmuştu. Her ne kadar üstü kapalı rüzgar almayan bir alan olsa da hafif bir taze hava esintisinin yoksunluğu acaba tad akışını olumsuz mu etkiliyor?

Notlarımda ateş kontrolünü sağlayamadığım yazıyor. Acılığa oldukça etkisi var. Bahadır’da acı tarçın diye sonlandırmış. Bence üçümüz de bitişinin acı olduğu konusunda hemfikiriz.

Bu puroyu birkaç kere daha deneyeceğim ama çok bir yere varacağını sanmıyorum. Ortamda içmelik tam orta segment bir puro. Fiyatını da tam hatırlamamakla birlikte puro başına 400TL gibi birşey hesaplamıştım diye hatırlıyorum. Bence 400TL’lik bir puro daha iyi olmalı.

Tad olarak 5/10, fiyat performans olarak 3/10.

Yusuf Bahadır Turhan, Cihan Kıykaç, Orçun Başlak – The Townhouse Suadiye – Puro Kardeşliği


Yazılar eğer ilginizi çekiyorsa aşağıya eposta adresinizi yazarak abone olabilirsiniz

Her yeni makale yayınlandığında size e-posta gönderilecektir.


Yorumlar

“A. J. Fernandez – New World Puro” için 2 yanıt

 1. TARKAN ERİŞKİN avatarı
  TARKAN ERİŞKİN

  Sevgili Orçun bey
  premium purolardan romeo&julyet ve monte cristo tadım yorumu da bekliyorum.
  selamlar
  tarkan

  1. Şimdi yorumuzla fark ettim. Onları yorumlamamışım. En kısa zamanda ekleyeceğim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir