Geç Kalmış Bir “Teşekkür”

Büyük bir şirkette projelerde satın alım gücünü yönetmek gerçekten büyük bir sorumluluk ister. Fina Enerji’de çalıştığım zamanlarda büyük rakamlı satın alımlarda e-ihale metodunu uygulamayı tercih ettim hep. Hem ihaleler şeffaf bir ortamda gerçekleşmiş oluyordu, hem de sizi zan altında bırakmıyordu.

Denizli 5.3MW Acıpayam GES’in EPC ihalesini gerçekleştireceğiz. e-İhale sistemine katılacak firmalardan AÇEV’e 1.000TL bağış yapmalarını ve bu bağış makbuzunu ihale sistemine koymalarını rica etmiştim. İhaleye katılma bedeli olarak AÇEV bağışını almıştım. Hatta Else Enerji genel müdürü Mustafa Herdem 2.000TL bağış yaparak (İhaleyi Else Enerji kazanmadı bu arada) bu konudaki yaklaşımını gösterdi. O’na bu konuda ayrıca teşekkür ederim.

Firmalara da söz vermiştim; ihaleyi kazansanız da kaybetseniz de bu bağışı açıklayacağım ve size yazılı teşekkür edeceğim diye; edemedim. Birinci gelen firma teminat olmadığı için şartnameyi değiştirmeye kalktı, bir de bizi hatalı ihale açmakla dava açarım diye tehdit etti. İkinci firma geldim geliyorum yan yattı çamura battı derken arazi oldu -malum onda da teminat yok-. Üçüncü firmayla kavga dövüş sözleşmeyi imzaladık. İşte bu kaos ortamında firmaların isimlerini açıklamayı ve teşekkür etmeyi atladım.

O sebeple 2015’den kalma bu geç “Teşekkür” için kusura bakmasınlar.

 

Hangi firma hangi renk onu kaldırdım bilginize 🙂

 

AE3000 Enerji – Mustafa Binboğan

Aken Solar – Berk Eyilik

Else Enerji – Mustafa Herdem & Serhat Çay

Erikoğlu Sunsystems – Barış Ersoy

Kesir Mühendislik – Ercan Çayır

Powersolar – Yusuf Emanet

Pronen – Ali Apalı


Yazılar eğer ilginizi çekiyorsa aşağıya eposta adresinizi yazarak abone olabilirsiniz

Her yeni makale yayınlandığında size e-posta gönderilecektir.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir